am gmu

Kontaktai

Kontaktai

VĮ Kretingos miškų urėdijos dekoratyvinių sodmenų medelynas

Buveinės adresas: Medelyno g. 1, Dupulčių kaimas, LT-97159 Kretingos r.,

telefonas pasiteiravimui: (8 445) 53205

el.p.: medelynas@kretmu.lt; mumedelynas@gmail.com

Medelyno vedėjas - Leonardas Balčikonis, mob.tel. 868611476

 

 VĮ Kretingos miškų urėdijos miško sodmenų medelynas

Buveinės adresas: Juzumų k., Darbėnų sen., LT-97265 Kretingos r.

Kontaktinis asmuo: medelyno meistras Ramūnas Kaubrys, mob.tel. 861511756

Dekoratyvinių ir miško sodmenų medelynų darbo laikas:

I-IV: 7.00-16.00 val., V: 7.00-14.45 val., pietų pertrauka: 12.00-12.45 val. Nedirbame: poilsio ir švenčių dienomis.

Medelyno istorija

Kretingos miškų urėdijos medelynas įkurtas 1930 m., tuometinio miškų urėdo Marijono Daujoto iniciatyva ir pastangomis.

Palaipsniui puoselėjamas medelynas tapo vienu didžiausių šalyje. Šiandieninis modernus miškų urėdijos medelynas, įsikūręs jau kitoje vietoje – Kukoriškių kaime šalia kelio Palanga – Šiauliai, tęsia garbaus pradininko darbą. 40 ha plote auginama per 200 įvairių rūšių ir formų dekoratyvinių augalų, skirtų parkams, gyvenvietėms, sodyboms apželdinti. Neseniai pardėti auginti dideli medžiai, jų persodinimui įsigyta speciali persodinimo mašina. Medelyne galima įsigyti ne tik augalų, bet ir išaižytų kankorėžių, dažytų drožlių ar kankorežių skirtų alpinariumų ir sodybų papuošimui.

Darbėnų daigyne – medelyne kasmet išauginama 2 mln. miško sodmenų (pušų, eglių, ąžuolų, juodalksnių ir kt.). Jais atkuriamos kirtavietės, veisiamas miškas nederlingose ar nedirbamose žemėse, dalis sodmenų parduodama privačių miškų savininkams. Miškų urėdijos medelynas aprūpintas šiuolaikine dirvos ruošimo, medelių sodinimo bei iškasimo, priežiūros technika. Kretingos miškų urėdija pirmoji Lietuvoje įsigijo didelių medžių iškasimo ir persodinimo mašiną, taip pat naują kastuvinį plūgą, – visa tai sudaro puikias galimybes sodmenų auginimui. Daigyne įrengta laistymo sistema. Medelyne yra šachtinio tipo aižykla ir šaldytuvas sėkloms saugoti.

Maloniai kviečiame apsilankyti! Medelyne Jus pasitiks kvalifikuoti specialistai, pakonsultuos, kaip sodinti, auginti, prižiūrėti augalus, padės išsirinkti tinkamų sodmenų.