am gmu

Lankytinos vietos

Naujas poilsiaviečių kompleksas prie Vilhelmo kanalo

Nuo Drevernos tilto pasukus palei Karaliaus Vilhelmo kanalą Klaipėdos link vedančiu žvyrkeliu, kelis kilometrus galima grožėtis vandens ir miško derme. Kadaise prancūzų karo belaisvių rankomis iškastas vandens telkinys medžių apsuptyje – istorinis objektas, traukiantis žmones. Neseniai tinkamai sutvarkytas keliukas – ratuotiesiems diskomforto nekelia. Sako, jį pamėgę ir dviratininkai bei pėstieji.
Šernų girininkijos girininkas Arūnas Samoška pasakojo pastebėjęs čia daug atvykstančių poilsiautojų su šašlykinėmis. Rudenį pakelėje palei Vilhelmo kanalą suskaičiavęs per 30 laužaviečių. „Čia įsitaiso ne tik meškeriotojai – daug žmonių išsirinkę savo mėgstamas vieteles, tačiau nebuvo poilsiui skirtos infrastruktūros. Ir kilo mintis tai padaryti“, – kalbėjo girininkas. Kretingos miškų urėdijos urėdas Antanas Baranauskas prisiminė vasarą važiuodamas keliu sutikęs dviračiais riedančius vokiečių turistus, kurie šį maršrutą buvo pasirinkę pagal reklamą. „Jie nusistebėjo, kad tokioje gražioje vietoje nėra net suoliukų pailsėti. Reikėjo kažką daryti“, – sakė urėdas.
O dabar nuo Drevernos tilto atriedėjus 8 kilometrus, Kairių – Kliošų miške galima stabtelėti ir jaukioje poilsiavietėje pasimėgauti gamtos grožiu. Klaipėdiškiams, trokštantiems ištrūkti iš miesto triukšmo, nuo Malkų įlankos iki čia – apie 4 km. Galima rinktis iš keturių poilsio erdvių, kuriose yra 3 pavėsinės su stalais, suolais, laužavietėmis, šiukšliadėžėmis. Tiesa, nėra tualeto, kuris, pasak A. Samoškos, opi problema šioje vietoje. Trūksta ir informacinių stendų. Pasak girininko, poilsiavietėje tilptų apie 50 žmonių.
Jos atidarymo metu A. Baranauskas kalbėjo: „Neretai gamtoje žmonės elgiasi piktybiškai. Įrengėme poilsiavietę norėdami, kad čia elgtųsi kaip savo namuose – nešiukšlintų, neuždegtų miško. Norime, jog poilsiautojai išmoktų puoselėti gamtą, būtų kultūringi.“
A. Samoška vylėsi, kad poilsiautojai bus sąmoningi ir šiose gražiose vietose elgsis kultūringai. Jis pastebėjęs, jog čia lankosi šeimos, kurios išsiveža šiukšles.
Poilsiavietės atidaryme dalyvavusi Priekulės seniūnijos seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė ištarė: „Didelis įpareigojimas mums, kad poilsiavietėje būtų tvarka. Juk tai mūsų teritorija, į kurią traukia klaipėdiškiai.“
Seniūnės pavaduotojas Valerijus Velkas džiaugėsi, jog pačiu laiku įrengta poilsiavietė, nes jau 3 metus Vilhelmo kanale vyksta akademinio irklavimo regata. „Šį pavasarį – tarptautinė, kurioje dalyvavo apie 150 irkluotojų“, – kalbėjo jis, pridurdamas, jog rudenį pastaroji vėl bus rengiama.
Dovilų seniūnijos seniūnė Nijolė Ilginienė, akcentavusi, kaip svarbu, kad čia įrengta poilsiavietė, padėkojo urėdijai už bendradarbiavimą, dovanotus medelius viešosioms erdvėms puošti, globą, pastangas mokant vaikus ir jaunimą meilės gamtai.
Kretingos miškų urėdijoje iš viso yra 57 rekreaciniai objektai, o naujausias Šernų girininkijoje – istorinėje vietoje.

Viliamasi, kad graži aplinka žmones įpareigos kultūringai elgtis.

Virginija Lapienė