am gmu

Lankytinos vietos

Lankytinos vietos pajūryje

Lietuvos pajūryje, kuriame išsidėstę urėdijos miškai, gausu poilsiautojų ir turistų. Daug žmonių lankosi miškuose, ypatingai šalia sodininkų bendrijų sodų. Poilsiavimo sąlygoms miškuose pagerinti daug gerų darbų nuveikė ilgametis Šventosios girininkas Rimantas Kviklys, dar 1976 m. pradėjęs miškų rekreacinio sutvarkymo darbus. Labai populiarus buvo jo sumanytas pažintinis pėsčiųjų takas "Dideliems ir mažiems", įkurtas talkinant liaudies meistrams ir Laukžemės aštuonmetės mokyklos Mokyklinės girininkijos būrelio nariams.

Šiuo metu rekreaciniams miškams priskirti 4692 ha miško. Tai miško parkai, kurortų miškai, miško parkai valstybinių parkų rekreacinėse zonose, miestų miškai, rekreaciniai miško sklypai. Rekreaciniai objektai rengiami bendradarbiaujant su regioniniais parkais, savivaldybėmis. Taip įrengtas pažintinis gamtos takas Šauklių riedulyne (Salantų regioninis parkas), pažintinis "Litorinos" takas (Pajūrio regioninis parkas), Lenkimų poilsiavietė (bendradarbiaujant su Skuodo rajono savivaldybe) ir bendradarbiaujant su Lietuvos paraplegikų asociacija paraplegikų stovyklavietė Monciškėse.

Rekreacinių objektų - stovyklaviečių, poilsiaviečių, atokvėpio vietų, pažintinių, rekreacinių, mokomųjų ir kt. takų, įrengimui ir priežiūrai urėdija kasmet skiria beveik šimtą tūkstančių litų.